Luksus w zasięgu ręki.

Nowoczesne łazienki – dla wielu mogą kojarzyć się z katalogowym luksusem.

Niekonwencjonalne połączenia futurystycznych wzorów z wysokiej jakości materiałami użytymi do wykonania. Różnorodność kolorów; klasyczna biel wypierana prze stylizacje kamienne, szklane czy marmurowe. Dotychczasowy chromonikiel zastąpiony przez srebro, złoto czy inne odcienie nowoczesności.

Niektórzy wybierają się do wyspecjalizowanych salonów, aby “na żywo” pozachwycać się nad: jakością, elegancją, pomysłowością łazienkowych nowości. Ktoś inny zasiądzie wygodnie w fotelu przed ekranem telewizora i będzie zmieniał kanały. Na jednym “ktoś kogoś gdzieś” inspiruje, na kolejnym, w spektakularny sposób demolują stary układ domu, aby dać nową łazienkę w kilka dni, a jeszcze na innej platformie jakaś łazienkowa rewolucja – kilka przeróbek, ale budzi podziw.

Podobnie w Internecie. Jedni wykonają projekty od zera, drudzy przeprowadzą inne metamorfozy. Wszystko to zachwyca ludzkie oko, ale co więcej? Pomyślisz – ale im dobrze, wygrali los szczęścia, też bym tak chciał.

Czy wiem jednak, co dokładnie zaspokoiłoby moje “łazienkowe pragnienia”? Wymiana wanny, kabiny prysznicowej, umywalki, półki…

Warto sobie odpowiedzieć na te podstawowe pytania, zanim przystąpimy do jakiejkolwiek zmiany. Może się bowiem okazać, że przeprowadzenie kompleksowego remontu jest bardziej korzystne i opłacalne, niż wymiana jednej czy dwóch rzeczy. Szeroki asortyment produktów i inspiracji łazienkowych znajdziesz na: https://grupamo.pl/category/lazienka/.

Na tym etapie konfrontacji pragnień i marzeń z faktem zastanym, konieczne jest określenie metrażu pomieszczenia łazienkowego. Nie każdy ma bowiem dużą przestrzeń. Niejednokrotnie do zagospodarowania jest zaledwie kilka metrów. Z jednej strony mała łazienka nie musi być przeszkodą nie do przebycia, ale z drugiej należy pamiętać, że nie wszystko się w niej zmieści. Warto także postarać się o określenie budżetu, jaki mogę na tą inwestycję przeznaczyć. Do niektórych rzeczy warto dołożyć, a za inne nie warto przepłacać.

Konsultacja u profesjonalistów odpowiedzialnych za projekty łazienek, niewątpliwie zaoszczędzi nam wielu rozczarowań. Doświadczenie tych ludzi oraz profesjonalne oprogramowanie jakim dysponują, pomogą nie tylko właściwie zaplanować układ naszej łazienki, ale zoptymalizować do maksimum przestrzeń jaką dysponujemy. Może się okazać, że nie musisz rezygnować z upragnionej wanny na rzecz kabiny prysznicowej.

Podczas projektowania, ważną rolę odgrywają materiały, jakie zostaną użyte. Kolor, faktura, wielkość płytek do łazienki nie może być dziełem przypadku, czy chęci posiadania “takiego jak mieli w programie”. Indywidualne podejście do tego zagadnienia zapewni estetykę, ale i łatwość w utrzymaniu czystości. Najprościej mówiąc komfort i funkcjonalność na długie lata.

Całości tej technicznej i przestrzennej specyfikacji dopełni aranżacja łazienki. To nie tylko dobór odpowiedniego oświetlenia, czy koloru mebli pasującego do całości. To szereg detali, mających zapewnić optymalną funkcjonalność oraz sprawić, że pobyt w tym miejscu będzie miły dla oka.

To właśnie na tym etapie może się okazać, że nowoczesna łazienka to nie połączenie złota i marmuru, ale klasycznej czerni i bieli w odpowiednich proporcjach.

Comments are closed.

 • Dom z otwartymi przestrzeniami

  Kiedyś w dużych domach każda z funkcji miała osobne miejsce, gdzie oprócz odgrodzonej od pokojów kuchni i wytwornego salonu jadalnia i bawialnia były wydzielone. Dziś już niewielu decyduje się na zamkniętą kuchnię ludzie pokochali przestrzeń najczęściej te wszystkie pomieszczenia starają się tworzyć jako otwarte, jednoprzestrzenne …
 • Antresola w domu

  Aby mieszkanie zapewniało komfort wszystkim domownikom, należy w odpowiedni sposób zaaranżować poszczególne pomieszczenia. Wykorzystanie w maksymalny, a jednocześnie pomysłowy sposób całej powierzchni to gwarancja, że w domu znajdzie się odpowiednia ilość miejsca na wygodne życie. W wysokich mieszkaniach i domach doskonałym pomysłem na uzyskanie dodatkowej …
Advertisement
Ankieta do czytelników

Co według Was, jest najlpeszym rozwiązaniem

View Results

Loading ... Loading ...
Kalendarz
January 2022
M T W T F S S
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
 • Drzwi do łazienki.

  Dawniej niewiele osób przejmowało się tym jak wygląda ich łazienka w domu. Bardziej dbano w tych miejscach o utrzymanie czystości i o to by łazienka wyglądała estetycznie. Również kolory ścian łazienki, oraz materiały, które były wykorzystywane przy budowie i urządzaniu łazienki nie grały zbyt istotnej …Read More »
 • Napraw swoją pralkę – jak to zrobić?

  Każdy doskonale zdaje sobie sprawę co by było, gdyby w domu nagle zabrakło pralki. Jest to narzędzie, które dla każdego przedsiębiorstwa domowego ma ogromne znaczenie, dlatego każdy stara się, jak tylko może, aby takie narzędzie sobie zapewnić. Obecnie kupienie pralki to nie problem, choć warto …Read More »