Breaking News

Jaki tusz do drukarki Epson?

Epson jest marką funkcjonującą od lat 40 XX wieku, jako jedną z najistotniejszych wartości opisuje relacje z klientami, podejście do ich zadowolenia. W ostatnim okresie firma wyspecjalizowała się w produkcji urządzeń do druku. Oczywiste jest, że właściciele drukarek podczas zakupu zastanawiają się, skąd dobrać odpowiednie tusze do drukarki epson, czy postawić na oryginały, czy też zamienniki? Czy decydować się na zakup w punktach stacjonarnych, a może w kanałach dystrybucji online? Co najważniejsze, zawsze dobierajmy tusz dedykowany naszemu modelowi.

Chodzi tu przede wszystkim o jak najlepsze dopasowanie oraz późniejsze funkcjonowanie. Źle wybrany tusz może narobić wielu szkód, między innymi: przeciekać, drukować dużo mniej wydajnie i w sposób nieprawidłowy, uszkadzając inne części drukarki. Oczywiście, nikt nie chciałby, by sprzęt zepsuł się zaraz przy zakupie. Jeśli mamy gwarancję producenta, kupujmy tylko oryginalne tusze do drukarki epson. W takim przypadku nawet gdy dojdzie do niespodziewanych uszkodzeń, za naprawę odpowiadać będzie serwis. Gdy jednak zostanie zauważone, że użytkowaliśmy nieoryginalne części, a do takich niestety zaliczają się zamienniki – gwarancja zostanie nam cofnięta i zostaniemy z popsutym sprzętem, który nadawać będzie się tylko do kosza.

Dlaczego nie warto wybierać zamienników?

Oczywiście, tusze oryginalne są znacznie droższe, jednak są one pewne i wydajne. Producent zazwyczaj załącza je przy zakupie drukarki. Oryginały wykonane są w certyfikowany sposób, przechodzą wieloetapowe badania. Nie musimy zamartwiać się o jakość wydruku, zawsze będzie ona najwyższa. Problem pojawia się, gdy tusz jest na wyczerpaniu i trzeba pokusić się o zakup nowego.

Szukamy wtedy oszczędności i sprawdzamy informację o zamiennikach. Tusze zamienne mają predyspozycje do wysychania, mogą zatem już na samym początku odmówić nam posłuszeństwa. Często pochodzą od niesprawdzonego dystrybutora i ciężko oszacować, czy zostały napełnione do samego końca, czy też chociażby tylko do połowy. Zwłaszcza że pojemniczki na nie są zazwyczaj w kolorze czarnym i nieprześwitującym.

  Czy należy zainwestować w budynek energooszczędny

Promocje w sieci

Gdy już wiemy, że nasz model to epson tusze do drukarki bez problemu znajdziemy w Internecie. Ze względu na popularność producenta, nie będzie większego problemu z dostępnością tuszy. Często można znaleźć je w super cenach, a także różnorodnych wariantach. Sprawdźcie na stronie: https://www.drukuj24.pl/drukarka/epson-seria-epson-l355.html